JAK SPRAWDZIć WYSOKIEJ JAKOśCI DOKUMENT KOLEKCJONERSKI - PORADNIK EKSPERTA

Jak sprawdzić wysokiej jakości dokument kolekcjonerski - poradnik eksperta

Jak sprawdzić wysokiej jakości dokument kolekcjonerski - poradnik eksperta

Blog Article

Od kilkunastu lat firmy oferujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają zróżnicowane, nie mniej jednak tego typu produkty stale cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Te najlepsze firmy wykorzystują poliwęglanu zamiast PCV, graweru laserowego, mają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbą OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Warto jednakże pamiętać, że nie wszystkie firmy na rynku sprzedają produkty najwyższej jakości. Z tego powodu koniecznie warto zweryfikować recenzje przed zakupem!

Najważniejszą i najbardziej kluczową cechą dobrej jakości dokumentów kolekcjonerskich jest tworzywo, z którego zostały wykonane. Dokumenty wykonane są na poliwęglanu, czyli oryginalnym materiale z którego wytwarza się autentyczne dokumenty. Dobry dokument kolekcjonerski musi mieć: Wykonanie z poliwęglanu (a nie z taniego PCV).

Ta metoda powoduje, że dane są elementem struktury dokumentu, a nie tylko drukiem na jego powierzchni. Lepiej wydać trochę dodatkowych pieniędzy, ale posiadać dokument, który nie zniszczy się po tygodniu.

dowód kolekcjonerski

Jak przejedziesz palcem po wierzchu dokumentu - jeżeli wyczuwasz delikatne nierówności w miejscach gdzie są dane, to zapewne mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Co więcej, pod pewnym kątem grawerowane elementy posiadają zazwyczaj delikatnie srebrzysty blask, który jest nieosiągalny do osiągnięcia przy stosowaniu standardowego druku. Nadruk UV to specjalny bajer, który zauważasz tylko pod lampą UV. Aby zweryfikować istnienie nadruku UV, niezbędna będzie odpowiednia lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").

W funkcji od charakteru dokumentu potrafią to być: "Tłoczenie" na miniaturze fotografii, Znaki Braille'a, Tłoczone imiona i nazwiska, Relief na elementach wizualnych. Te elementy są niezwykle ważne dla solidnego dokumentu kolekcjonerskiego. Najlepszej jakości dokumenty kolekcjonerskie mają druk UV zrobiony z dbałością o szczegóły, z zachowaniem prawidłowych kolorów i wzorów kompatybilnych z pierwowzorem. Te zaawansowane zabezpieczenia są cechą typową topowych dokumentów kolekcjonerskich i niełatwo je podrobić przy wykorzystaniu kiepskich metod wytwarzania. Popatrz się małym detalom, takim jak mikrotekst, tło dokumentu czy elementy wizualne. Jak napisano w analizie firm dostarczających dokumenty kolekcjonerskie, niektóre produkty wyglądają na "wyblakłe" - to znak ostrzegawczy mówiący na kiepską poziom produkcji.

Unikalny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim również!), który daje efekt przestrzenności. To jeden z bardziej wymagających do wyprodukowania elementów, więc wiele tanich dokumentów kolekcjonerskich albo w wcale go nie ma, albo jest on wykonany w sposób podstawowy, bez efektu 3D. Wszystkie elementy - od tworzywa bazowego, przez grawer, po zabezpieczenia optyczne - muszą ze sobą komponować się i tworzyć jednolitą całość. Poświęć uwagę, czy różnorodne elementy dokumentu są ze sobą spójne, czy też część zdają się dołączone "na gwałt" lub różnić się poziomem od pozostałych. Nadmiernie nieważkie lub zbyt wąskie dokumenty to sygnał, że producent oszczędzał na surowcu.

Dobrzy dostawcy zazwyczaj z przyjemnością pokażą Wam te wszystkie elementy, bo są dumni ze swojej produkcji. Ta metoda dowodzi o przekonaniu producenta co do poziomu swoich produktów i pozwala klientowi na sprawdzenie, czy dowód kolekcjonerski realizuje jego wymagania. Wymienione 10 cech to fundamentalne wskaźniki, które pozwolą Ci odróżnić rzeczywiście premium produkt od kiepskiego naśladownictwa. Dlatego zawsze warto zainwestować w produkt od sprawdzonego producenta, który zwraca uwagę o detale i stosuje profesjonalne technologie produkcji.

Report this page